لامسه در ربات ها

طبق اخبار هوش مصنوعی ، تصور کنید شما دانشمندی هستید که برای مقابله با یک بیماری ترسناک نیاز به کشف یک آنتی بیوتیک جدید دارد. چگونه می خواهید آن را پیدا کنید؟

به طور معمول ، مجبورید مقدار زیادی مولکول مختلف را در آزمایشگاه آزمایش کنید تا زمانی که مولکولی پیدا کنید که دارای خواص لازم برای از بین بردن باکتری باشد. ممکن است برخی از مدعیان را پیدا کنید که در از بین بردن باکتری ها مهارت دارند فقط بدانند که نمی توانید از آنها استفاده کنید زیرا برای انسان نیز سمی است. این یک روند بسیار طولانی ، بسیار گران قیمت و احتمالاً بسیار تشدید کننده است.

اما اگر در عوض ، فقط می توانید خصوصیاتی را که به دنبال آن می گردید در رایانه خود تایپ کنید و از رایانه خود بخواهید که مولکول مناسبی را برای شما طراحی کند ، چه می کنید؟

این رویکرد کلی محققان IBM است که با استفاده از یک سیستم AI که می تواند به طور خودکار طراحی مولکول های آنتی بیوتیک جدید را ایجاد کند. در مقاله جدید ، منتشر شده در Nature Biomedical Engineering ، محققان جزئیات نحوه استفاده از آنها را برای طراحی سریع دو پپتید ضد میکروبی جدید - مولکول های کوچکی که می توانند باکتری ها را از بین ببرند - که در برابر یک دسته از عوامل مختلف بیماری زایی در موش ها موثرند ، مورد استفاده قرار داده اند.

هفته ای دو بار ، بهترین ایده ها و راه حل ها را برای مقابله با بزرگترین چالش های جهان - و چگونگی بهتر شدن در انجام کار خوب - برای شما ارسال می کنیم. اینجا ثبت نام کنید.

به طور معمول ، این فرآیند کشف مولکول سالها دانشمندان به طول می انجامد. سیستم هوش مصنوعی ظرف چند روز این کار را انجام داد.

این خبر خوبی است ، زیرا ما به فوریت به روش های سریعتر برای ایجاد آنتی بیوتیک جدید نیاز داریم.

وقتی آنتی بیوتیک های جدید معرفی می شوند ، می توانند نتایج عالی ، حتی نجات دهنده ای داشته باشند. از آنجا که پنی سیلین در سال 1928 کشف شد و شروع دوره مدرن آنتی بیوتیک ها است ، ما می توانیم به آنها اعتماد کنیم تا قاتلین مانند سل را درمان کنیم و در صورت انجام اقدامات مانند بخش های C یا جایگزینی مفصل ، ما را در امان نگه داریم.

اما کارشناسان هشدار داده اند که اکنون وارد دوره پس از آنتی بیوتیک شده ایم - زمانی که آنتی بیوتیک های موجود تقریباً بی فایده می شوند. ما با استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها در درمان محصولات کشاورزی ، حیوانات مزرعه و انسان ، این بحران را ایجاد کرده ایم.